puuk 17.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Avastasin endalt 4 päeva tagasi puugi. Puugi sain ilusti välja. Pärast puugi eemaldamist punetas hammustuskoht juba veidi. Päeva pärast tundsin ka, et see koht sügeleb. Tänaseks pole punetus taandunud ja tundub, et see on isegi tugevamaks läinud. Kas see on normaalne või võin olla nakatunud? Kas tuleks koheselt perearsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et tegemist on hammustuskoha lihtsa infektsiooniga. Abi on lahjast alkoholi või kampriõli komnpressist. Puugihaigused nii kiiresti avalduda ei saa.
Lugege ka puugiga seonduvaid vastuseid eestpoolt.
Head tervist soovides Madis Veskimägi