puukentsefaliit 11.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Leidsin oma 2,5 aastase lapse kaelalt puugi. Tundus, et ta on sinna kinnitunud. Enne kui midagi ette jõudsin võtta, oli puuk kaelalt kadunud. Ei olnud ka jälge hammustusest ega mingit haava. Kas sellisel juhul on üldse oht, et võib nakatuda puukentsefaliiti?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et ohtu haigestuda puukentsefaliiti ei ole. Oht oleks suurem kui puuk oleks kinnitunud sügavale nahka alates 2 tunnist.
Head tervist soovides Madis Veskimägi