peavalu, hirmus väsimus ja süda 22.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, tere!
Olen 20 aasane tüdruk, mureks on juba kuuaega peaaegu iga päev esinev peavalu koos iiveldusega, mis peaaegu üldse ravimitele alluda ei taha, ning vahel kaob imekombel ise, kuid tuleb möne aja pärast tagasi.
Lisaks sellele esineb pidev väsimus ning füüsilisel tegevusel hakkab süda aegajalt jupsima. Nagu vahelöögid oleksid vöi süda töuseb nagu kurku ( päris naljakas kirjeldus vist ) ja hingamisele möjub nagu ka (ajab hingamisrütmi sassi ).
Lisaks veel: olen norm kaalus, menses on hormoonidega normis, kool on selleks aastaks läbi, käin tööl, ka öösiti.
Ja üks asi veel mis vöiks tähtis olla, mul on pidevalt kurk haige, kaks nädalat tagasi söin seitse päeva ospamoxi, kuid nüüd on kurguvalu tagasi (praegu see päeval enamasti tunda ei anna vaid öhtuti ja hommiku poole ööd ).
Üks asi veel pingepeavalud esinevad mul juba 10.aastat aga mitte igapäev nagu praegu.
Mis te arvate millega vöiks tegu olla?

Ette tänades !
Aidi

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Aidi
Olen tõsiselt mures- hiljutine mandlipõletik ja nüüdsed südamevaevused, väsimus ja koormustaluvuse langus viitavad tõenäoliselt südamelihase kahjustusele. Palun pöörduge kiiremas korras perearstivastuvõtule, kus vajadusel suunatakse teid täpsemateks uuringuteks südamearstile või ka haiglasse.
Head tervist soovides Madis Veskimägi