vaktsineerimine 24.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Eelmise nädala neljapäeval tehti mulle koolis vaktsineerimine (punetised, leetrid, mumps). Reede õhtul oli kurk väga valus, laupäeval juba palavik (38,4). Samas esmaspäeval tundsin ennnast täitsa tervena. Teisipäevast peale tuli mul nohu ja täna on mul ka kurk valus, palavik, lümfisõlm on suurem ja valulik. Kas mu haigus võib olla põhjustatud vaktsineerimisest(omateada ei ole ma külmetunud)? Kas ma peaksin arsti poole pöörduma?

T(17)

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Üldjuhul vaktsineerimise tagajärjel palavikku ei teki, kuid
vaktsineerimine käivitab antikehade tekke protsessi ning sellel momendil
on organism vastuvõtlikum haigustele - ka tavalistele viiruslikele
külmetushaigustele. Usun, et Teie haigus ei ole põhjustatud otseselt
vaktsineerimisest, vaid organism oli lihtsalt vastuvõtlikum külmetusele.
Palavik peaks paari päevaga langema (vajadusel kasutage
palavikualandavaid vahendeid), kuid kui palavik püsib üle 3 päeva,
soovitan pöörduda arsti poole.

Lugupidamisega,
dr. Eero Merilind
perearst