Pearinglus 13.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22 aastane neiu. Eelmisel suvel käisin välismaal tööl, kus tänu palavusele ma

viimasel tööpäeval minestasin nii õnnetult, et kukkusin kõvasti peaga vastu betoonpõrandat

Oli vaja õmmelda lõuga ja pidin haiglas lamama 6 tundi. Sealt minu hädad alguse

saidki.

Kui järgmisel päeval juba kodus ärkasin ja tahtsin kõndima minna, pidin hoopis

maha istuma, sest pearinglus oli nii tugev ja ma praktilisel "kukkusin põrandalt maha".

Pearinglus oli nii lamades kui seistes. perearsti suunatud närviarst kirjutas mulle

Betaserc'i rohtu. Võtsin seda umbes kuu aega. Peapööritus jäi järele. Pärast paari

kuulist pausi hakkas kõik korduma - kõikvõimalikud pööritused. Võtsin jälle

Betaserc'i. See viimane haigushoog oli talvel. Nüüd ühel hommikul ärgates hakkas

kõik JÄLLE pihta. Järgmisel öösel pidin pearingluse tõttu isegi voodist maha

kukkuma. Elurütm on täielikult häiritud. Perearst mind kuskile sügavamatele

uuringutele edasi ei saada. Tahan ükskord terveks saada.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Saan Teie murest aru ning võimalusel soovitan konsulteerida neuroloogiga

peapöörituse põhjuste välja selgitamiseks.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst