Kõht 07.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud härra Merilind

Mul on selline segane probleem,mida ma isegi hästi kirjeldada ei oska. Ja see on köhuga. Peale söömist, hakkab mul paha. Mitte et otseselt süda paha oleks, aga lihtsalt tunnen end halvasti. Kui köht tühjaks läheb, on sama asi, aga märkimisväärselt vähem. Ja köht läheb isegi peale 1 kommi söömist punni. Kuna ma eriti enam ei söö (sest ei taha, et paha hakkab), peaksin ma olema palju alla vötnud. aga millegipärast on tunne, et isegi see 1 vöileib jms muutub kohe rasvaks mu puusadel ja köhul. Ainevahetus ka enam normaalne ei ole. Aga see vist ei saagi olla, kuna ma ju ei söö. Perearsti juures tegin vereanalüüsi. Öeldi, et köik on korras. Arst soovitas mingeid tablette sapile. Varem esinesid ka valud. küll mitte suured. Nüüd neid enam pole. Aga ma ei tea, kas see on tänu tablettidele.

Tahaks nagu jälle normaalselt sööma hakata, sest köik vajalikud ained jäävad mul nii ju saamata. Aga suvel ei taha punnköhuga ka ringi käia. Kas peaksin ikkagi nöudma saatekirja gastroenteroloogi juurde?

Lugupidamisega

Piret

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Piret.

Teie puhul on tõenäoliselt tegemist nn mao ülihappesuse sündroomiga

(mao limaskesta põletiku - gastriidiga). Soovitan pöörduda

gastroenteroloogi poole. Kahjuks ei selgu Teie kirjast, milliseid

ravimeid ja kui kaua tarvitasite. Kui tegemist oli näiteks ranitidiini

või omeprasooliga, siis oli ravi õige ning nähud taandusid tänu

mõistlikule ravile. Enamasti tulevad ka perearstid selliste kaebuste

diagnoosimise ja raviga edukalt toime.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst