pidev unisus 29.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane naine. Viimasel ajal tahan kohutavalt magada. Tavaliselt võisin õhtuti kaua ärkvel olla ja oli raskusi hommikuse tõusmisega. Nüüd aga võin vabalt õhtul kell 6 või 7 magama minna, ärkan vaid korraks ja magan hommikul kuni 9 või 10-ni. Pärastlõunal muutun jälle uniseks. Kas minu vanuses und 15-16 tundi ööpäevas pole mitte palju? Magan maha kõik nädalavahetused, nädala sees lähen samuti kell 9-10 voodisse. Sellest hoolimata ei suuda hommikul kell 7 tõusta. Juba ette kardan suveajale üleminekut. Enda arvates toitun tervislikult, söön palju puu- ja juurvilju, liigun ka värskes õhus. Kas see võib olla tingitud madalast vererõhust (enamasti ca 92/75) või on selline unisus aeg-ajalt normaalne? Niisugusel moel kestnud umbes kuu aega.

Ette tänades ja kaunist kevadet soovides

Hele

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Hele.

Soovitan teha üldanalüüsid - kliiniline veri, uriin, veresuhkur +

vajadusel kilpnäärme uuringud (TSH). Momendil on raske antud kaebuste

alusel mõnda haigust diagnoosida. Kas elu ja tööreziim on korras?

Kuidas eelmistel aastatel kevadeti oli ?

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst