Veenist vere võtmine 22.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas pidev veenist vere võtmine võib nö halvendada veeni olukorda. Viimase aasta jooksul on mul verd võetud kord üle 1-2 kuu. Alguses ei olnud mingeid probleeme, kuid peale seda, kui verd hakkas võtma teine õde (3 viimast korda), on vere kätte saamisega olnud raskusi. Viimasel korral torkas ta nõela veeni, kuid ei leidnud seda õiget kohta ülesse, seejärel sorkis tükk aega ja peale seda torkas teise veeni. Minule tundus see pigem tema oskamatusena. Või on siiski võimalik, et veenid muutuvad raskesti kätte saadavaks?

Kati

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Kati

Üldjuhul veenist vere võtmine mingeid veenikahjustusi ei põhjusta. Kuid,

kui tegemist on vähese kogemusega veenivere võtjaga, võib veeni sein saada

kahjustatud ning veeniseina paranemisfaasis tekib nn armkude, mis võib

hiljem halvendada veenist vere võtmist. Seetõttu soovitame vere sagedasel

võtmisel võtta verd erinevatest kohtadest.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst