perearst ja antidepressandid 22.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas perearst võib vajaduse korral välja kirjutada antidepressante? Kas seda võib perearstilt üldse paluda, võib peab selleks igal juhul psühhiaatri poole pöörduma?

Olen 30-aastane naine, tööpingetes hetkel depressiivne ja väsinud. Puhkust aga pole võimalik võtta. Eelmisel kevadel kirjutas üks psühhiaater mulle nõrgad rahustid ja nn tujutõstjad, mis kombineerituna väga hästi aitasid. Kas võin minna oma perearsti juurde ja lihtsalt paluda tal seda kuuri korrata?

Lugupidamisega ette tänades

H.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud H

Võite küll ning perearstid saavad välja kirjutada kõike Teile vajalikke

rohtusid (sama suure soodustusega nagu psühhiaatergi).

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst