anusol 21.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

kui kaua tuleb hemorroidide ravil Anusoli tarvitada? Nädal? Kaks? Ravimipakil seda kirjas ei olnud....Millal saab aru, et hemorroidid on taandinud? Kas need tulevad tagasi?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Hemorroidid ehk pärasoole veenilaiendid tekivad istuvast eluviisist,

kõhukinnisusest, raskuste tõstmisest jne. Hemorroidide ravi on kompleksne

s.t. lisaks on vajalik kõhutegevuse reguleerimine, eluviisi muutumine

jne. Anusolil on põletikku vähendav ja desinfitseeriv toime. Anusoli

kasutatkse väikeste hemorroidide korral umbs 7- 10 päeva. Suuremate

protsesside korral tuleks pöörduda kirurgi poole - hemorroidide

operatiivseks eemaldamiseks. Opereerimata hemorroidid on sageli taastuvad

ning vajavad sageli ravi. Soovitan siiski pöörduda ka täpsemate

ravijuhiste saamiseks arsti poole.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst