Pigistav,,poomistunne,,kõris 27.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,hea doktor!

Juba pikemat aega(5-6 kuud)on tunne,nagu miski pigistaks,surub kaelapiirkonda,eriti kurgu alt.Neelamist ei sega.Kaasas käib ka kaelavalu,mis ka umbes on kestnud 5-6 kuud.Öösiti ei saa rahulikult magada,sest tunne,,nagu kael segaks,,ei oska talle anda õiget asendit.Ei madalat ega kõrgemat peaalus talle ei meeldi.Kaela piirkond suht valus.Hommikuti aga tunne ,nagu oleks minust,,rong ülesõitnud,nii valus ja kange,,Töö on mul ka selline,kus pean 12 tundi päevas olema sundasendis,kui tööd vähe,tekib ,,vaba aeg,,siis püüan sirutada ja kaela masseerida.Arsti poole otseselt põõrdunud ei ole.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere, lugupeetud küsija!
Kirjeldatud kaebused võivad olla tingitud kilpnäärme, seedetrakti ülaosa või teiste kaela piirkonda jäävate elundite patoloogiast. Seisundi täpsustamiseks on tõenäoliselt tarvis teha uuringud: vereanalüüs, kilpnäärme ultraheliuuring, vajadusel ka seedetrakti ülaosa endoskoopiline uuring jne. Soovitan Teil pöörduda esimesel võimalusel perearsti poole.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus