Uriiniproovi vastused 13.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Kas järgmiste uriiniproovi tulemuste põhjal oleks põhjendatud uriini külv:
LEU - tulemus 25-ühik E6/L
NIT - tulemus positiivne
KET - tulemus 1,5 - ühik mmol/L
ERY - tulemus 10 - ühik E6/L

Kaebus - sage urineerimine. Millised bakterid tuvastatakse uriini aeroobse külviga? Millised anaeroobsed bakterid võivad jääda aeroobse külvi puhul tuvastamata?

Tänan

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Kirjeldatud kaebuse ja uriiniproovi leiu alusel soovitaksin Teil kindlasti pöörduda perearsti poole.
Eeldusel, et Te ei ole hetkel rase ja Teil on ka varem esinenud sarnase kliinilise pildiga kuseteede infektsiooni ja ei esine neeruvaagnapõletikule iseloomulikke sümptoome (kõrge palavik, seljavalu jne.) ega kahtlust tupepõletikule, võib arst esmase ravi määrata ka empiiriliselt uriini ribatesti leiu alusel ilma uriinikülvi tegemata. Juhul kui ravi osutub ebaefektiivseks või esineb 2 haigestumist poole aasta või 3 haigestumist aasta jooksul, tuleks kindlasti teha ka uriini külv koos ravimtundlikkuse määramisega. Kõige sagedasem kuseteede infektsiooni tekitaja on E. coli (70-95% juhtudest), Staphylococcus saprophyticus ca 5 % juhtudest, harvem Proteus, Klebsiella või enterokokid. Kõiki nimetatud baktereid on võimalik uriini külviga tuvastada.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus