Muhk küüne all 04.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi tekkis mõlema jala suurele varbale küüneseen. Läksin koheselt arstile ning määrati tabletiravi, võtsin tablette pea pool aastat ning ka viilisin küünt tugevalt. Kahjuks viilisin küüle pea täiesti maha, nii et perearsti sõnul võis küüne kasvuala kahjustada saada. Seega hetkel olen küüneseenest lahti saanud, küll mõlema jala suure varba küüned aga kõvasti kahjustada saanud ning täpselt küüne keskele on tekkinud kõrge muhk või mügarik. Pool aastat peale mügariku tekkimist ei ole selle olemuses midagi muutunud ning see häirib mind väga, mügarikud on väga silmatorkav. Seega siinkohal küsimus, et kas selle eemaldamiseks/vähendamiseks on võimalik midagi ette võtta? Olen nõus kasvõi kogu küüne maha võtma kui see peaks aitama.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse ja lisatud pildi eest. Proovin lohutada. Küüs kasvab küünemaatriksist, see on noorkuukujuline ala sõrme või varba kehapoolsel osal. Pildi järgi kasvab sellest küüs, mis näib täiesti terve. Ehk osav küünetehnik viilib selle "muhu" maha ja seda korduvalt, igaks juhuks pintseldada ka küünt raviküünelakiga. Viilimine on lihtne küüne keskosas, valulikum aga servadest. Nii võib tekkida olukord, kus kasvav küüs on W kujuline. See võib olla ka põhjus, et see mügar tekkis. Küüne eemaldamine toimub küll tuimestusega, kuid ikka jääb varba lõpposa 6-8 kuuks kaitseta. See jäägu plaan B-ks, kui vmuhu viilimine ja lakkimine ei anna soodsat tulemust.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi