Muhk küüne all 04.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi tekkis mõlema jala suurele varbale küüneseen. Läksin koheselt arstile ning määrati tabletiravi, võtsin tablette pea pool aastat ning ka viilisin küünt tugevalt. Kahjuks viilisin küüle pea täiesti maha, nii et perearsti sõnul võis küüne kasvuala kahjustada saada. Seega hetkel olen küüneseenest lahti saanud, küll mõlema jala suure varba küüned aga kõvasti kahjustada saanud ning täpselt küüne keskele on tekkinud kõrge muhk või mügarik. Pool aastat peale mügariku tekkimist ei ole selle olemuses midagi muutunud ning see häirib mind väga, mügarikud on väga silmatorkav. Seega siinkohal küsimus, et kas selle eemaldamiseks/vähendamiseks on võimalik midagi ette võtta? Olen nõus kasvõi kogu küüne maha võtma kui see peaks aitama.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Otsuse tegemiseks peaks kindlasti kahjustatud küüsi kõigepealt nägema. Küünemuutuste põhjusi on palju erinevaid: lisaks seenhaigusele ja traumale ka mitmed erinevad kroonilised haigused, näiteks psoriaas. On ebatõenäoline, et küüne eemaldamisest võiks antud juhul abi olla.
Soovitan Teil uuesti pöörduda nahaarstile, et täpsustada diagnoos ja ravivõimalused. Nahaarst kuulub spetsialistide hulka, kelle juurde pöördumiseks pole perearsti saatekirja vaja.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Muhk küüne all

Umbes aasta tagasi tekkis mõlema jala suurele varbale küüneseen. Läksin koheselt arstile ning määrati tabletiravi, võtsin tablette pea pool aastat ning ka viilisin küünt tugevalt. Kahjuks viilisin küüle ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Tänan usalduse ja lisatud pildi eest. Proovin lohutada. Küüs kasvab küünemaatriksist, see on noorkuukujuline ala sõrme või varba kehapoolsel osal. Pildi järgi kasvab sellest küüs, mis näib ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: