ragiseb 18.06.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Mida teha? Pikali heidan hakkab krõgisema ja piuksuma hingetorus,kurgus
Olen kopsud,bronhid kontrollinud,kõik korras.Kurguarst ütleb ka korras.
Hakkas 1,5a tagasi peale kilpnäärme operatsiooni (pool op.),oli ka õhu puudus ja hääl ära,aga peale antibiootikume(2016 aprill) õhupuudust ei ole, on nii. Vahel on vaja köhida,tekib lima kurku.
Teie arvamus Palun.
Tänades

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui Teid on nii mitme eriarsti poolt põhjalikult uuritud ja kõik kehalised haigused välistatud, siis ei jää muud üle kui sümptomaatiline ravi - ehk siis kõik need vahendid, mis Te juba kasutanud olete ja mis Teie olukorda leevendavad. Kui sümptomid tekivad peamiselt pikali heites, siis on suurima tõenäosusega selles süüdi ninast kurku valguv lima. Ehk siis võib proovida, kas külma meresoolaveega 3-4 korda päevas ninna pihustamine toob leevendust, kui sellest pole abi, võib proovida ka glükokortikoidi sisaldava ninaspreiga (see on aga retseptiravim).
Parimate tervitustega
Le Vallikivi