Kõrva - kurgu - kaelavalu ? 19.04.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !
Mul diagnoositi 2 kuud tagasi reflukshaigus. Tehti sondi neelamine ja võeti proovid. Helicobakterit ei tuvastatud. Küll aga diagnoos gastriit. Arst määras 8 nädalat ravi omeprasooliga. Olen ravi läbi teinud ,kuid umbes paar nädalt peale omeprasooli tarbimist tekkis mul parempoolne kurgu kõrva ja kaelavalu. Hambad on korras. Perearst on kõrva vaadanud , ega midagi diagnoosinud. Mind huvitab kas reflukshaigus võib tekitada ühepoolset kõrvavalu ? Või pean põhjust edasi otsima. Olen konsulteerinud laborimeditsiini arstiga ,kes soovitas võtta verest analüüsid lõuapiirkonna põletike välistamiseks lühend CBC-5DIFF JA CRV. Tunnen pidevat valu paremal pool lõua all ,kõrvas ja kurgus ...eenevalt on kontrollitud Uh lümfisõlmed ja kilpnääre see on korras olnud. Veel teeb muret röga eritis ,mis on kollast värvi ,kas võib olla sellega seotud ? Millised uuringuid Te mulle soovitate veel ,et probleemist lahti saada ?
Ette tänades !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui väga hästi järgi mõtelda, siis reflukshaigus võib aeg-ajalt kaudselt põhjustada kõrvavalu. Mao happeline sisu satub kurku, tekib turse, mis põhjustab kuulmetõrve talitlushäiret ja see omakorda kõrvavalu. Täisvereproov on tore, aga CRV on tähtis. Kui see on korras, siis bakteriaalne, antibiootikumravi vajav infektsioon on vähetõenäoline. Valu võib leevendada valuravimitega, kasvõi paratsetamool 1 g või limaskesta turset alandava ravimiga- nt Cirrus. Kollane röga vajaks eraldi mõtlemist- kust see võiks tulla- kas ülemistest v alumistest hingamisteedest, söögitorust, ninaneelust jm. Ehk saaks sellest teha külvi. Kuigi ka see võib olla reflukstõve üks kaudsetest tunnustest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi