Tugev tselluliit 23.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mure seoses oma reitel oleva suure tselluliidiga. See on mind vaevanud terve elu kuid siiski vähem kui praegu. Ilmselt see on ka päritud kuid ise arvan et seda saaks ka kuidagi ise ära hoida või vähendada. Toitun tervislikult, liigun palju ja teen trenni kaks-kolm korda nädalas. Olen märganud et see kõik ei aita absoluutselt!!! Muidu on kehakaal enam-vähem normis. ( 160 cm ja 52 kg).
Olen kuulnud et see võib olla seotud kuidagi lümfiga? Kuidas seda tselluliiti vähendada või mis ravimid võiksid ohjata seda. Olen üsna mures. Ei mõtle bikiinidega käimisest ammu. Olen noor naine ja sellepärast soovin sellega põhjalikult tegeleda.

Palun andke nõu ja soovitusi või millise spetsialisti juurde peaks selle murega minema.

Ette tänades

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Tselluliit meditsiinilises mõttes on raske haigus, mida iseloomustab nahaaluskoe äge (sageli bakteriaalne) põletik. Kosmetoloogias tähendab tselluliit rasvkoe ebaühtlast ladestumist naha alla. Teie kirjelduse põhjal jääb mulje, et pigem pidasite silmas teist varianti. Tselluliidiga kosmetoloogilises mõttes tegelevad erinevad iluravikliinikud ja LPG spetsialistid.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Confido Erameditsiini Keskus