Hammustuse jätkuks 14.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Eelmist küsimust esitades läks meelest mainida (too hetk tundus ka, et seos puudub), et mõned päevad enne olin puugilt hammustada saanud. Puuk oli teisel jalal ja reie ülemises osas.
Täna sain vereproovide vastuse ja borrelioos on positiivne.
Olen seda näinud korduvalt, et arstid ei taha testida puugi haigusi, sest liiga kiiresti lööb välja või pole tüüpilisi sümptomeid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan tagasiside eest. Siin vaatab vastu ka tõsine nahapõletik, tselluliit. Antibiootikumravi üldjuhul sama, mis borrelioosil. Lisaks vajalik paikne ravi. Ravi ja jälgimine perearsti poolt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi