Enterobiaas 18.08.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
palun väga abi küsimises:
avastasin kakas ja paberil linaluuussi - (peenike valge, umb. 1cm). Uuringud ei teinud ja ei saa praegu arsti poole pöörduda seoses puhkusega.
Tõsiselt muretsen, sest olen rase 35 nädalat.
Mida tehakse sellistel olukordadel: kas oodata lapse sünnitust ja pärast alustada ravida ennast või on mõned ravimid, mida saab kasutada juba kohe praegu?
Kas võib olla minu jaoks piisavalt rangemalt tagada vajalikku hügieeninõuete täitmist?
Ootan teie vastust, loodan arusaamisele.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan järgmist. Linaluu ussike on päris õrn ja kui ei toimu taasnakatumist, st päraku sügamist ja sõrmedele sattunud munade sattumist suhu peaks ussike ise otsa saama 2-3 nädalaga. Samas ussiravi ei ole just täiesti välistatud- rasedus 35 näd ja lapsukese kõik organid on välja kujunenud. Iseasi oleks rasedus 6-12 näd.
Julgen ka rahustada- on uuringuid, mille alusel mõni parasiit kehas vähendab autoimmuunhaiguste riski. Muidugi see ei lohuta patsienti ennast. Meenub ka uurimus, mille järgi on igal kolmandal USA kodanikul on soolestikus mõni parasiit.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi