Käte paistetus. 17.07.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Alates 1.juulist, mil tööle asusin, on käed paistes, eriti just sõrmed. Töö nõudepesijana, erilisi kemikaale kasutusel ei ole, veepehmendi-sool, mis ei tohiks samuti käsi ärritada. Perearstil käidud, analüüsid tehtud, kõik korras. Milles võib küll probleem olla, tööst vabadel päevadel paistetus kaob, aga loomulikult mitte ühe päevaga.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Kahjuks ei ole patsienti nägemata antud juhul võimalik üheseid soovitusi anda. Kirjast ei selgu, kas paistes on labakäte väikesed liigesed või nahk ja nahaalune kude labakäte piirkonnas. Kas on ka liigesvalu, liigesjäikust? Igal juhul oleks soovitav perearsti juures teha ära esmased analüüsid-uuringud. Kahtluse korral liigeshaigusele, oleks kindlasti soovitav reumatoloogi konsultatsioon. Seda isegi siis, kui vereanalüüs on esialgu olnud korras.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Confido Erameditsiini Keskus