Lahtine ninahääldus 06.05.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !
Käisin 15.aprill kurgumandlite operatsioonil, nüüdseks on kurk juba parem ja saab kõike süüa kuid rääkimine on väga ebameeldiv, tekib selline lahtine ninahääldus selline põrin tuleb kuskilt ninaneelu juurest eriti õhtuti, nagu oleks miski röga seal ninaneelus või kuskil ja kui suuga puhun siis tuleb ka ninast õhku. Käisin eile ka nina kurgu kõrva arsti juures ja tema väitis et see möödub ja et ma masseeriks pehmet suulage. Minule, aga tundub, et asi läheb aina hullemaks ja raske on tööd teha kuna pean pidevalt klientidega suhtlema ja teeb natuke valu ka see vibreerimine mis sealt tuleb. Milles asi on ja mida ette peaks võtma ja kas on see tõesti mööduv ja on selle leevendamiseks mingit moodust ?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Paraku on kurgumandlite eemaldus ikkagi kirurgiline operatsioon, kus Teie kudede ja organite ehk siis kurgumandlite, neelu, kurgukaarte ja pehme suulae kallal kasutatakse jõhkrat füüsilist vägivalda. Sellest paranemine haavade kinnikasvamise näol võtab aega ca 2 nädalat, aga paranemisperiood on kordades pikem - kudede taastumine, sidekoe formeerumine, lõpliku armi teke - see on ca kuus kuud vältav protsess, mille puhul on ka ebamugavus, valulikkus, kiire väsimine, röga ja muud asjad kahjuks täiesti normaalsed. Alles siis saate teada, milline Teie neel lõplikult saab olema. Enamasti harjuvad inimesed kenasti ära, kuigi algus on raske.
Mida Te ise saate teha - võtta algust rahulikult - rääkida vähem, teha pause, puhata korralikult. Masseerimine on hea mõte. Võib ka loputada, nt merevee või astelpajuõliga. Aga aeg ravib ikkagi kõige paremini.
Lugupidamisega
Le Vallikivi