Vereanalüüsi vastus 18.02.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Välismaal sai arsti juures vere uuringud tehtud. Analüüs oli muidu korras, aga mõned näitajad olid veidi nihkes. Monotsüütide % oli 8.4, kuigi normväärtus oli määratud 0-7.2. Samas teine monotsüütide näitaja oli normis, 0.6. Samuti oli kõrgenenud TIBC, see oli 98 umol/L. Norm oleks olnud kuni 77 ja viimane näit oli transferiin, mis oli 3.9 g/L, norm 2.0-3.6.
Kas oskate öelda, kas peaksin muretsema ja millest nende näitajate tõus võib olla põhjustatud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Näitajad on keskmit normist veidi nihkes, kuid iga inimene on veidi erinev ning seetõttu keskmine ei pruugi olla talle õige. Kui arst jäi Teiega rahule ja enesetunne he, teised uuringud korras, siis on kõik hästi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi