Raske hingata 26.08.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure on selles, et mul päris tihti matab hinge, mõnel korral kestab see üpris kaua. Vaevab ka energiapuudus. Pingelisemates olukordades probleem tuletab ennast meelde. Millest võib see tingitud olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Inimese tervisemured jagunevad 3 suurde rühma- kehalised haigused, hingelised ja segatüüpi ehk somatoformsed häired. Küllap on Teid uuritud kehaliste haiguste osas- arstlik läbivaatus, kopsupilt, vereproovid, kopsutalitluse uuring, koormustest jm. Kui mitte, siis seda tuleks teha. Vaevuste teke pingeolukorras, just psüühhiline pinge on omane somatoformsele häirele. Selle põhjuseks võib olla ka ärevushäire. Ravivad psüholoogid, psühhiaatrid, perearstid. Abiks on ka enesesisendus, lõõgastus, 10-ni lugemine, joogavõtted.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi