Vereanalüüs 17.07.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin selgitust vereanalüüsist saadud vastusele. Mida tähendab kui eosinofiilide suhtarv on alla normi (0,9% - ref väärtus 1,0-5,0) ja lümfotsüütide arv on alla normi (1,1*10^9/l - ref väärtus 1,3-3,6)? Mis võib olla põhjus ja mida sellega peaks ette võtma?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kahjuks ei ole esitatud andmete põhjal võimalik täpselt öelda, millega tegu. Hinnangu andmiseks oleks tarvis teada kogu kliinilise vere analüüsi vastust. Eosinofiilide ja lümfotsüütide puhul on tegu valgete vereliblede alaliikidega. Oluline oleks teada vähemalt valgete vereliblede koguarvu ning kõikide alaliikide puhul suhtarvu ja absoluutarvu. Eeldusel, et kõik ülejäänud näitajad on normis, võib olla tegu kliiniliselt ebaolulise leiuga. Kindluse mõttes soovitaksin Teil lasta analüüsi 1-2 kuu pärast korrata.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Perearst
Confido Erameditsiini Keskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Vereanalüüs

Tere

Peetunud raseduse katkestuse eelselt tehti mulle vereanallüs, mille kaks näitajat on üle piirnormi. Millega on tegemist ja kas vajan täiendavaid uuringuid?
a2034 - WBC - 11.44 ...

Kristi Otsmaa

Vastas dr Kristi Otsmaa

Tere,
Kirjelduse põhjal selgub, et Teie vereanalüüsis on tõusnud leukotsüütide ehk valgevererakkude hulk ja seda just lümfotsüütide arvel. Kõige sagedamini põhjustab sellist leidu mõni viirusinfektsioon, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: