Külmad jalad ja pahkluud 27.03.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp Madis Veskimägi

Probleem on jalgade pahkluude piirkonnas, mis lkülmetavad. Järjest süvenev, nüüd ka jalasääred. Ei soojene päriselt isegi saunalaval. Eriti ebamugav õhtuti enne uinumist. Annab kõvasti tunda ka siis, kui lihtsalt istun. Ehk oskate vastata või anda nõu, millise arsti juurde võimalik oma murega pöörduda. Oleksin väga tänulik.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Leidmaks parim lahendus Teie murele on vaja täpsustada mõningaid detaile. Kas on tegemist ainul tundega, et jalad külmetavad või seda on võimalik kinnitada mõne uuringuga- esmalt arsti poolt jalgade temperatuuri hindamine ja pulsside kontroll, siis nt. veresoonte uuring. Kas esineb olukorda, kus sõrmed-varbad muutuvad külmas valkjaks ja soojas ruumis tekib nende lillakas jume ja valu. Kuidas on veenide seisund ? Kas esineb suhkruhaigus, kokkupuude mõnede mürkide, sealhulgas ka etanooliga. Kuidas on ööuni, kas esineb vaevust ka öösiti, kas jalgade asendimuutus või mõne sammu tegemine leevendab vaevust ? On olemas mõned tabletid, mis laiendavad veresooni ja parandavad verevarustust, kuid neid määrates peaks olema leitud vastused eeltoodud küsimustele. Ehk veelkord perearsti poolt kõige täpsustamine, vajadusel veresoontekirurgi, reumatoloogi, endokrinoloogi või neuroloogi konsultatsioon.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi