Kuidas vabaneda päevi püsivast 0.16-0.2 hingeõhu promillist? 19.03.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Etanooli sünteesi pidurdamine

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vanemas eas alkohol "põleb " kehas aeglasemalt. Võimalusi mitu. Piirata alkohoolsete jookide tarvitamist, vähendada kogust või juua lisaks rohkem vett, nt 1 l mineraalvett.
Võiks uurida ka maksatervist- äkki on mõni tõbi, mis aeglustab alkoholi ainevaehtust.
Head tervist ja mõõdukust soovides,
Madis Veskimägi