Valu labajalas 29.12.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Teren hea doktor!!!

Head vana-aasta lõppu ja veel parimat uut, et täituksid Teie soovid!!!

Mul on ka mure, millega pöördun Teie poole.Ehk ma sõnastan oma ,,probleemi,, natuke segaselt, aga püüan anda endast parima. Mul umbes üks kuu tagasi hakkas valutama parema jalalaba, varvaste juurest. Valu on tugev, vahel tursub ja läheb,,kuumaks,,. Kukkunud ei ole, ei ole ka miskit peale kukkunud. Lihtsalt ,,lambist,, hakkas valutama. Ma ei tahaks uskuda, et ehk valu tingitud sellest, et kuna mul on istuv töö, siis olen töö juures teinud varvastele ja päkale igasugu liigutusi, et vereringet parandada, mida olen teinud ka kodus vahel, kui telekat vaatan. Enne ei ole sellist probleemi olnud. Perearstile olen kirjutanud meili teel, millele olen saanud vastuse määrida. Määrinud tõesti olen, aga ei midagi. Vasak jalalaba on ka selline,,tundlik,,. Jalanõusid raske kanda, kuna valutab. Mis teha???
Suured tänud Teile juba ette!!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tänan heade soovide ja usalduse eest. Tegemist võib olla ülekoormusest tingitud limapauna või kõõlustepõletikuga, välistada ei saa ka nn marsimurdu. See on selline labajala luu murd mis võib tekkida peale pikemat käimist, isegi usin võimlemine võib seda põhjustada. Röntgenipilt annaks selguse. Aga esialgu nt. 7-10 p rahu, kõva tallaga jalats, piirkonnale pigem jahe, nt külmageelikott või ICE POWER geel, valu ja põletikukontrolliks ibuprofen 0,4 x3. Loodan, et aitab.
Head tervist kõigile kliinik.ee külastajatele uuel, 2014 a.
Madis Veskimägi