Pearinglus 15.10.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Minul selline küsimus: kas mürgitust (värvi, lahusti jne keemia) on võimalik diagnoosida mingite analüüside või konkreetse vereprooviga? Nimelt -tööl kõrval ruumides, töötatakse kemikaalidega ja nende haisud jõuavad ka meie ruumidesse, mida juba üle aasta sisse hinganud. Nüüd ongi imelik pearinglus pidevalt. Hommikul hea, kui õhtul koju, siis nagu purjus. Ise arvan, et põhjus just selles. Oleks hea teada ja meetmeid kasutusele võtta.
Tervitades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Normaalne vaimne ja füüsiline töökeskkond on ülimalt oluline töötajate tervist silmas pidades. Õhu puhtus, hea valgus, ventilatsioon, temperatuur, niiskus, head suhted, teineteise mõistmine- need on vaid mõned märksõnad.
Mõtekam on määrata töökeskkonna õhu puhtust ja selles lenduvaid tolmu ja kemikaale, nt formaldehüüd. Seda peaks tegema tervisekaitse ja töökaitse. Ega muud , kui nõudke tööl kollektiivselt neid analüüse. iga normaalne tööandja teeb kohe need analüüsid. Vastasel juhul ta riskib töötajate põgenemisega ja nii ka pankrotistumisega.
Kõiki neid aineid üksikisiku veres on raske määrata, samas on raske tõestada, et need on organismi sattunud just tööl. Kui on tehtud töökeskkonna põhjjalik analüüs siis saab plaanida edasisi samme.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi