Suu probleem 03.04.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Lugesin, et kunagi on keegi täpselt sama probleemiga teie poole pöördunud. Nimelt on minu vanaemal juba 1 kuu sama mure. Miski kipitab jubedalt suus ja ükski rohi ega asi ei aita. Perearst ka midagi ei oska öelda. Öösel enam magada ei saa ja mure on väga suur. Eelnevalt pole mingit suuremat probleemi olnud. All on siis on viide 2010. aastal teie poole pöördunud inimese kirjast. Ei hakka täpselt samu sümptomeid uuesti kirjeldama. Kas äkki olete vahepeal targemaks saanud ja oskate muud kui uuesti perearsti külastamist soovitada? Perearsti külastamine pole mingit tulemust andnud, kuhu võiks veel pöörduda? Väga huvitav oleks teada kuidas 2010. aastal teile kirjutanud inimene sellest probleemist üle sai. Kas temale oleks võimalik kirjutada? Keegi ei oska midagi soovitada ja täitsa nõutu tunne on.

Lugupidamisega:

Suu probleem 03.09.10 16:53

Tere! Olen täiesti meeleheitel, enam ei tea kuhu pöörduda oma murega. Lugu järgmine: alates märtsikuust jubedad õla- ja peavalud paremal pool, neuroloog tegi peast MRT, midagi ei leidnud, kogu aeg kirjutas mulle uusi ja uusi valuvaigisteid. Neid oli tõesti mingi viis erinevat sorti, lõpuks võtsin siis ise Diclofenaki umbes üheksa päeva, viimastel päevadel algas suus jube kihelus. Kipitas keele ots, suulagi, kurk, igemed, kõik kipitasid, kihelesid, nagu oleks kanget pipart söönud, üldine enesetunne halb, külmavärinad, selline tunne, nagu keele peal olevad (taga) näsakesed lähevad tursesse ja on põletikus. Jätsin valuvaigistid ära, sisearst soovitas võtta allergiarohtu, võtsin kolme erinevat, kasu ei midagi või siis õige pisut. Seejärel pöördusin allergoloogi juurde, tegi üldised testid, ei midagi. Jätsin allergiarohu ära. Edasi läksin siis arsti soovitusel gastroenteroloogi juurde, kirjutas Omepi, kuna mul on varasemalt diagnoositud refluks ja ta arvas, et on ka valuvaigistitest põhjustatud gastriit, kolm kuud võtsin Omepi, suus halb ikka, süüa saab ainult kaerahelbeputru ja mannaputru, edasi kirjutas ta mulle Nolpasa, kõik sama. Läksin kurguarsti juurde, kuna kurgus tükitunne ja juba lima, mis ajab iiveldama. Tema omakorda kirjutas mulle Nexiumit, seda võtsin 15 päeva ja siis oli mul gastroskoopia aeg ja kuna see oli normi piires ei võtnud ma rohtu enam edasi ja uuringu teinud arst arvas, et tema vajadust ei näe, võin võtta kui mul sellest parem on. Lima oli jah kurgus vähem, aga suus ikka väga halb. Soovitati minna näo- ja lõualuu kirurgiasse - läksin, arst vaatas, midagi erilist ei leidnud, arvas, et naised üldse käivad liiga tihti arsti juures. Ma tõesti ei ole hull ja ma ei mõtle midagi välja, mul ongi suus väga halb, ma ei tea mis jama see on. Jätsin ära rohud ja läks paremaks, mõni päev oli kohe täitsa hea, pea-aegu ei tundnudki midagi, kuni tänaseni. Peale lõunasööki hakkas jälle suus väga halb- keele ots nagu põleks, kurk kipitab, keele ääred tulitavad ja kipitavad, kihelevad, ma ei oska seda tunnet sõnadesse panna, külmavärinad. Võtsin allergiarohtu, mõtlesin, et äkki on mingi allergia, paremaks küll pole läinud. Kaal ka langeb, mis iseenesest on ju positiivne, aga haigusega kaotatud kaal pole ju ka hea. Ma ei tea, mis needus see minu kallal on. Äkki on Teil mingisuguseidki kogemusi sellise asjaga või äkki on Teie kolleegidel midagi sellist ette tulnud, oskate ehk soovitada mulle midagi või kedagi, kuidas sellest tülikast haigusest terveks saaks. Jään Teile lootma.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kahjuks ei ole suukuivuse/ärritustunde teemal viimase 3 aasta vältel midagi väga revolutsioonilist selgunud. Peamine lähenemisskeem on ikka sama:
a. välistada keskonnatingimused ja välisfaktorid, mis võivad antud probleemi põhjustada (liiga kuiv toaõhk, vähene vedelikutarvitamine, halvastiistuvad proteesid jne.)
b. välistada haigused, terviseseisundid ja ravimid, mis võivad antud probleemi põhjustada (näiteks suhkruhaigus, paradontoos, ninahingamistakistus, tarvitatavate ravimite või toidulisandite kõrvaltoimed)
Nende välistamisel on kindlasti perearst kõige õigem abiline, kes vajadusel ka teise spetsialisti juurde suunab; ja kui põhjus jääb leidmata, siis oskab tema sümptomite leevendamiseks ka erinevaid abivahendeid soovitada (iseasi, kas need kõik inimesel emeelepärased on ja kas need kaebuse täielikult eemaldada suudavad)
Lugupidamisega
Le Valikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Suuga seotud probleem.

Tere on tekkinud mure mida varem pole elujooksul olnud. Viimased kaks nädalat on suus ebameeldiv raua maitse või miski imelik mida ei oskagi kirjeldada keel on valgekollakas ja tundlik, suu lagi tihtipeale ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Raseduse ajal on võimalikud väga erinevad muutused kehas, mida ei saa pidada haiguslikeks, tõenäoliselt kuulub Teie vaevus sinna hulka. Soovitan oma günekoloogi konsultatsiooni, kes uurib seisundi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: