Vereproovi tulemused 21.03.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Sooviks teise perearsti hinnangut antud vereproovile. Millistele näitajatele te tähelepanu pööraksite ja mida võiks edasi uurida. Kuidas Teie jaoks antud vereproovi tulemused tunduvad? Vereproovi tulemused lisatud kirjaga pildina kaasa.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tänan usalduse eest. Nn maksaproovid ALAT ja ASAT on veidi tõusnud, seostan seda tarvitatud coldrex-iga. Selles sisaldub paratsetamool suht suures koguses, mis võib veidi maksa kahjustada. Teine asi on ASO tiitri 2x tõus, see näitab kr mandlipõletiku võimalust. Kui kurguvaevusi on harva siis las ta olla niisama. Kui on sagedased kurguvaevused, ebamäärased liigesvaevused, südame rütmihäired, väsimus siis tasub kaaluda mandlilõikust.
Gaaside ja kõhulahtisuse põhjust analüüsides ei selgu, proovid on head ja see välistab mõne põletikulise haiguse. Võiks mõtelda piimasuhkru või teraviljavalgu e gluteenitalumatusele. Soovitan katsetada diediga- 1 nädal miotte tarvitada värsket piima ja piimatoite, 2 nädal aga hoiduda nisu, odra, kaera ja rukkitoodetest. Võib süüa riisi ja tatart. Jälgida enesetunnet.
Kindlasti tasub analüüse korrata 1 kuu möödudes, seda just ALAT JA ASAT suhtes.
Loodan, et sain veidi selgust tuua.
Lugupidamisega,
Madis Veskimägi