Leukotsüüdid lapse vereproovis madalad 07.02.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. 4aastane Laps oli tõbine detsembris, tehtud vereproov, kus leukotsüüdid olid 2,5. 06,02,13 tegime uue vereproovi ja leukotsüüdid olid taas madalad ehk 3. Laps ei ole olnud haige ega loid. Füüsiliselt on laps heas vormis ja aktiivne. Kaalu poolest on seal min. piiripeal, pikkusega täiesti normis, söömine vöiks olla natuke parem, aga samas sööb. Kui mures peaks lapsevanem olema ja mis on tõenäolised tulevad uuringud lapsele?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui laps ise on kaebusteta ja tundub Teile kui lapsevanemale terve (rõõmus, aktiivne, palavikuta, sööb temale tavapäraselt) ja verepildis teisi kõrvalekaldeid ei olnud (punavere näitajad, valgevere rakkude omavahelised proportsioonid), siis ei pea sellesse probleemi aktiivselt sekkuma, vaid lihtsalt seda vereanalüüsi mingi ajavahemiku järel (nt. 4 kuud) kordama.
Lugupidamisega
Le Vallikivi