Raskendatud hingamine 08.12.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on raske hingata ( hapnikupuudus ) eelkõige vanades hotellides, kinnistes ruumides, kus on vängem haju, tugevad lõhnad ka kodus korteris peale duši võtmist ei ole piisavalt minule ruumides hapnikku.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui kopsudest pole kuulda kiuneid-vilinaid-urinaid õhupuudushoo ajal ja spirograafia on normis siis on vähe tõenäoline, et tegemist oleks astmaga. Abiks võiks olla Teie enda poolt tehtud uuring- PEF metetria 3 x päevas ja tulemuse registrerimine, paari nädala jooksul. Kui esineb PEF ehk väljahingatava õhu tippvoolukiiruse märgatav langus õhupuuduse ajal, siis see oleks nagu astmale omane. Oma patsientidel annan seadme koduseks kasutamiseks, küllap ka Teie perearst teeb seda.
Kui see uuring on korras, tulemused ei erine üle 10% oletan vasrbuse põhjuseks psühhogeenset hingeldust või klaustrofoobiat. Tean, et see mõte just ei pruugi meeldida, kuid see on üks võimalus.
Loodan, et sain veidi abiks olla.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi