Pidev nohu ja aevastamine 24.08.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Pidev nohu ja aevastamine. Põskkoobastes toimub midagi, kui kõnnin või räägin. Kas peaksin kogu aeg toas olema elektriradika juures soojas? Just rõskus mõjub. Käisin ka soojadel päevadel jões ujumas, vist külmetasin veel peale, aga nii ei saa ju elada, kui ujuda ka ei tohi!!

Rauapuudus ka. Ostsin ka Floradix toonikut.

Ükski rohi ei aita! Lasin endale ka kaane panna põskedele näkku, natuke aitas algul..ei tea

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Krooniline nohu on äärmiselt elusegav probleem, eriti kui sellel on ka allergiline foon juures. Meie kliimas on see paraku väga sage probleem. Ja pahatihti kipub nohu ka põskkoobastesse põletikuks üle minema. Väga head lahendust sellel ei olegi; mõnda inimest aitab aastatepikkune igapäevane retseptirohtude ninnapihustamine, mõnda saavad aidata kirurgid, kes nina seespoolt avaramaks "õõnestavad", aga mõnda inimest aitabki ainult kliimavahetus - näiteks vahemerelises kliimas kaovad sellised probleemid nagu imeväel. Samas on see muidugi äärmiselt ekstreemne võimalus oma tervisehädade lahendamiseks. Rohkem variante tänapäevasel meditsiinil varuks kahjuks polegi.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Peavalu

Oli kõha, nohu ja nüüd on need möödas aga on tekkinud peavalu, selline pidev... Koguaeg, kui silmadega vaatad vetsa kõrvale tunned seda valu... väga imelik (palavikku ei ole) aga ebamugav on olla.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Olete jätnud märkimata oma vanuse, soo, põetud haigused, haiguse kulu, saadud ravi ja palju teisi pisiasju. Kahjuks ei saa ma midagi oletada.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: