Valutav jalg 29.04.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 49 a.naisterahvas, mul on probleem jalaga. Nimelt dets. hakkas valutama vasaku jala tallavõlvi juurest küljepealt pehme koht. Kiirgas valu üle kanna ...Pilt erilisi muutusi ei näidanud, perearst ütles, et kukekannus, Abiarst, et ümber hüppeliigese on mingid nagad, et ju need suruvad närvile. Saadeti läbi suure palumise ortopeedile -sain süsti ja kõik. Tehti elektriravi mingi salviga -poole pealt hakkas mul säär valutama ja ütlesin küll, et kand mul ei valuta, tehke sealt, kus valu oli. Nüüd kaks kuud hiljem on veel hullem valu -päka all, varvastele tõustes käib tuline valu läbi ja valutab kuni võlvini, kederluu on paistes ja katsudes valus. Valu on ka sääres, reies ja kogu vasak pool on imelik. Kõik need valud hakkasid kunagi kohast, kus mul oli jalal lõhe olnud. Kelle poole võiks sellise probleemiga pöörduda, et abi saada? Olen nõus ka tasulisega, sest saatekirjaga on raskusi. Minu arvates ei saa see olla ainult kukekannusest, millelele ei pidavat ravi olemagi. Töötan seisvas asendis, päeva jooksul tavaliselt kordagi istuda ei saa -nii tavaliselt kaks päeva jutti.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Teie töö on kogu luu- ja liigessüsteemile hiigelsuur väljakutse - püstijalu töö, puhkamata ja pikalt järjest koormab kõiki luid, liigeseid ja lihaseid, neid koos hoidvast sidekoerst rääkimata. Selleks, et täpselt välja selgitada, milles on probleem ja kuidas Teid kõige paremini aidata, julgeks soovitada Teile pöördumist Ida-Tallinna Keskhaigla Hea Tervise Keskusesse jalgade koormusjaotuse kompleksuuringule - siis selgub. kas abi oleks spetsiaalsetest tallatugedest, võimlemisharjutustest, tablettravist või kõigest korraga.
http://itk.ee/kliinikud/taastusravikliinik/taastusravikliinikust/hea-tervise-keskus/raviprotseduurid/jalgade-koormusjaotuse-kompleksuuring/. Registreeruda saate telefonil 1900.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Süljenäärmete ja keele põletik.

Tere.
Minu küsimus tuleb nii pikk, et piinlik kohe. Kuid minu enda perearst enam ei mõista mind ravida ega kuhugi suunata.
Ette infoks: üldine verepilt muidu korras (sept. oli leukotsüüte 3,8, ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Tänan pika ja usaldava kirja eest.
Proovin mõtelda. Teil on palju kehalisi vaevuseid, kuid uuringud on enam-vähem korras. Mida tohtrid ütlevad, on rohkem oletused, kuid tundlikul inimesel ...

Loe edasi

Valus muhk

Eelmisel suvel tekkis sabakondi juurde valutav koht. Mõne aja pärast tekkis selle koha peale muhk ja ma ei saanud istuda ega selili olla. Lõpuks oli isegi käia valus. Mõne aja pärast see kadus, nüüd aga ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Minge arsti juurde.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: