Valud 05.11.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Küsiksin teilt nõu oma seisukorra üle, mis mind juba vaikselt masendusse ajab, kuna pole leitud põhjust.

Kõik algas neli nädalat tagasi, kui tundsin valu vasakul pool puusas ja alaseljas, eriti istudes kiirgas valu nii säärde kui selga. Hetkel valutab see kohta vahel ka liikudes. Kui kallutan selga tahapoole, lööb valu nii selga kui eeskõhtu, siiski ainult vasakule poole. Nüüd on hakanud valutama ka (ala) kõht - eriti hommikuti. Perearst suunas mind nii ultrahelisse kui mao ülevaatusele, mis mõlemad olid korras. Ma siiski arvan, et alaselja- ja kõhuvalu ei saa eriti olla seotud maoga. Kas Te annaksite mulle nõu, kuidas edasi käituda antud olukorras, millise arsti juurde pöörduda ja mis see võiks olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
harilikult on sellise valu puhul tegemist lülisambast lähtuva valusündroomiga, mis piki närvijuuri kaugematesse kehaosadesse kiirgab. Kui senised läbivaatused, uuringud ja empiiriliselt rakendatud ravi ei ole valu põhjusele seletust andnud, siis tuleb edasi uurida või suunata selleks mõne spetsialisti vastuvõtule. Seda peab aga juba oma perearstiga konkreetselt täpsustama, et mida, millal ja milleks.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi