Valu vasakul pool roiete all 07.07.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minu mureks on valu vasakul pool roiete all. Valu ei ole tugev, pigem kerge, aga tuntav. Valu ei esine iga päev või vähemalt ma ei tunneta seda igapäevaselt. Käega katsudes on selle koha peal tunda ka nagu ühte-kahte väikest mügarikku. Kui olen rohkem söönud, siis tunnen seda valu ja mügarikke enam. Tihti on gaasid ja kõhulahtisus. Mul on eemaldatud sapikivid ja sapipõis. Opereeritud on nabasonga. Ravimitest võtan vererõhku alandavaid rohte. Nüüd märtsist avastati mul kõrge veresuhkur ja ka seda alandavaid tablette võtan. Olen ülekaaluline, menopaus on alanud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui käega on tuntavad väikesed mügarikud, millega kaasneb vähene valulikus või ebamugavus siis tegemist võib olla sageli rasvkoe healoomulise kasvajaga. Kindluse mõttes peaks arst Teid vahetult läbi vaatama, katsuma ja vahest ka ultraheli uuringuga vaatama neid "mügarikke". Kui just väga ei katsu ja püsiv valu, funktsioonihäire puudub siis piirdudtakse enamasti jälgimisega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi