Veregrupid ja isadus 26.05.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas veregrupi järgi on võimalik kindlaks teha, kes on lapse isa? Kas on võimalik, et kui ema veregrupp on AII- ja isa veregrupp on BIII-, siis sünnib 0- veregrupiga laps? Või saab seda teada ainult DNA-analüüsi kaudu?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
ainult veregrupi järgi ei ole isaduse tuvastamine võimalik, tänapäeval kasutatakse selleks DNA-analüüsi. Siiski annab veregrupp teatavad viited, Teie poolt kirjeldatud isikutel võib küll olla 0-veregrupiga laps. Samas on ka selliseid variante, mille puhul saab juba eos isaduse võimaluse välistada, näiteks ei saa AB-veregrupiga mehel olla O-veregrupiga last.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi