Lümfisõlmed suurenenud 03.11.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

minu mureks on suurenenud lümfisõlmed paremal pool nägu. Üks on lõualuu nurga juures, siis teine natuke kõrgemal ja ka katsudes nägu, on tunda lõua peal suurenenud lümfisõlme. Kuna on uuritud põletikunäitajad, see oli korras, tehtud hammastest panoraampilt ning kõik OK (isegi määrati AB ravi, mis oleks pidanud neid vähendama), siis milles võiks asi olla? Need teevad ka valu, kõrva alt kiirgub valu kõrva jne. Väga ebameeldiv. Võeti ka leukotsüüdid ja muud vere näitajad (lümfotsüüdid), kõik oli normis. Kilpnäärmega on küll probleeme, alatalitlus. UH-s käisin ja nähiti ca 5mm lümfisõlmi ning kilpnäärmes väikeseid tsüste. Kas kilpnääre võiks olla see põhjus? Vasakul käevarrel on tekkinud ümmargune seest tühi ring. Ring ise on kare ja natuke punakas, kas tegemist on seenega? Puuki ei ole olnud, aga lugesin, et borrelioos võib olla sellise tunnusega.

Mida uurida, kelle poole pöörduda? Tänan.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
suurenenud valulikud lümfisõlmed peegeldavad tavaliselt mingit põletikulist protsessi. Ka peale haiguse põdemist ja põletikunäitajate normaliseerumist võivad nad jääda tükiks ajaks suurenenuks - taastumine lihtsalt võtab aega. Teie kilpnäärme alatalitlus ja tsüstid lümfisõlmede valulikku suurenemist ei põhjusta. Käsivarrel esinevat nahalöövet ei saa küll kirjelduse järgi ei diagnoosida ega ravida, seda peaks oma perearstile näitama.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi