Tablettide katki närimise ohud? 02.11.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul suur mure. Nimelt siiani ei teadnud, et mõningaid tablette ei tohi katki närida vaid tervelt alla neelata. Mina olen aga nii antibiootikume ja refluksi ravimeid katki närinud. Nüüd mure. Miks ei tohi tablette katki närida? Mis ohtu see endast kujutab? Kas see mõjub söögitorule kuidagi halvasti? Kui siiani pole söögitoru haavandeid või muud sellist tekkinud, kas see, et närisin tablette minevikus võib see veel kaasa tuua probleeme tulevikus? Oleksin äärmiselt tänulik vastuse eest!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
alati tuleks lugeda pakendi infolehte, kuidas konkreetselt mingit ravimit võtta. Osade tablettide närimisega ei tee Te endale mingit kurja, osad aga on kaetud spetsiaalse kattega, mis lubavad tabletil lahustuma hakata alles seedekulgla sellises osas, kus ta kõige paremini imendub. Kui siiani on ravimid toiminud ja Teil endal mingeid kaebusi ei ole, siis pole muretsemiseks põhjust. Lihtsalt edaspidi tutvuge hoolikalt kasutusjuhistega, siis on kindel, et soovitud tulemus saabub kõige lihtsamini ja vähimate kõrvaltoimetega.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Ussid inimesel

Tere!
Kas need tabletid, mis perearstid tavaliselt välja kirjutavad, hävitavad kõik ussid sinu kehas, või on usse keda peab hävitama muudmoodi?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Meie piirkonnas on sagedasemad linaluu ussid ja solkmed- neile mõjub piisavalt efektiivselt ravim mebendazol. Annustamine on erinev, sõltivalt parasiidist. Kui õnnestub saada pael või laiuss ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: