Peapööritus, tasakaaluhäired 16.10.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Tunnen muret oma tervisliku seisundi pärast. Juba neli päeva tunnen peapööritusi, on tasakaaluhäired. Palavikku ei ole, vererõhk on normis, aga kõrvad on justkui lukus. Perearst arvas, et tegemist on Paxeladine tarvitamisest tingitud nähuga, kuid kuna köha-nohu hakkavad mööduma, siis ei ole viimased kaks päeva mitte mingeid ravimeid tarvitanud. Vereproov näitas, et hemoglobiin on veidi liiga madal ning valgeliblesid võiks olla vähem. Mida teha? Kas peaksin uuesti perearsti juurde minema, aga mida sellisel juhul nõuda? Kui teaksin, et tegemist on mööduva nähtusega, mis vajab aega, siis ma ei muretseks. Samas kardan hullemat.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kui selline seisund ei möödu, vaid püsib ja/või läheb hullemaks, siis peaks igal juhul uuesti perearstiga kontakteeruma. Samas, kui paranete parasjagu ägedast viirusnakkusest, siis on selline seisund täeiesti harilik paranemisprotsessi osa - päris haigeks olemine möödub, kuid päris terveks saamine võtab umbes kaks korda rohkem aega, kui aktiivne põdemine. Sellisel juhul on abi kannatlikkusest.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi