Suu probleem 03.09.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen täiesti meeleheitel, enam ei tea kuhu pöörduda oma murega. Lugu järgmine: alates märtsikuust jubedad õla- ja peavalud paremal pool, neuroloog tegi peast MRT, midagi ei leidnud, kogu aeg kirjutas mulle uusi ja uusi valuvaigisteid. Neid oli tõesti mingi viis erinevat sorti, lõpuks võtsin siis ise Diclofenaki umbes üheksa päeva, viimastel päevadel algas suus jube kihelus. Kipitas keele ots, suulagi, kurk, igemed, kõik kipitasid, kihelesid, nagu oleks kanget pipart söönud, üldine enesetunne halb, külmavärinad, selline tunne, nagu keele peal olevad (taga) näsakesed lähevad tursesse ja on põletikus. Jätsin valuvaigistid ära, sisearst soovitas võtta allergiarohtu, võtsin kolme erinevat, kasu ei midagi või siis õige pisut. Seejärel pöördusin allergoloogi juurde, tegi üldised testid, ei midagi. Jätsin allergiarohu ära. Edasi läksin siis arsti soovitusel gastroenteroloogi juurde, kirjutas Omepi, kuna mul on varasemalt diagnoositud refluks ja ta arvas, et on ka valuvaigistitest põhjustatud gastriit, kolm kuud võtsin Omepi, suus halb ikka, süüa saab ainult kaerahelbeputru ja mannaputru, edasi kirjutas ta mulle Nolpasa, kõik sama. Läksin kurguarsti juurde, kuna kurgus tükitunne ja juba lima, mis ajab iiveldama. Tema omakorda kirjutas mulle Nexiumit, seda võtsin 15 päeva ja siis oli mul gastroskoopia aeg ja kuna see oli normi piires ei võtnud ma rohtu enam edasi ja uuringu teinud arst arvas, et tema vajadust ei näe, võin võtta kui mul sellest parem on. Lima oli jah kurgus vähem, aga suus ikka väga halb. Soovitati minna näo- ja lõualuu kirurgiasse - läksin, arst vaatas, midagi erilist ei leidnud, arvas, et naised üldse käivad liiga tihti arsti juures. Ma tõesti ei ole hull ja ma ei mõtle midagi välja, mul ongi suus väga halb, ma ei tea mis jama see on. Jätsin ära rohud ja läks paremaks, mõni päev oli kohe täitsa hea, pea-aegu ei tundnudki midagi, kuni tänaseni. Peale lõunasööki hakkas jälle suus väga halb- keele ots nagu põleks, kurk kipitab, keele ääred tulitavad ja kipitavad, kihelevad, ma ei oska seda tunnet sõnadesse panna, külmavärinad. Võtsin allergiarohtu, mõtlesin, et äkki on mingi allergia, paremaks küll pole läinud. Kaal ka langeb, mis iseenesest on ju positiivne, aga haigusega kaotatud kaal pole ju ka hea. Ma ei tea, mis needus see minu kallal on. Äkki on Teil mingisuguseidki kogemusi sellise asjaga või äkki on Teie kolleegidel midagi sellist ette tulnud, oskate ehk soovitada mulle midagi või kedagi, kuidas sellest tülikast haigusest terveks saaks. Jään Teile lootma.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kuivõrd Teie puhul on tegemist mitme üksteisega tihedalt põimunud hädaga, mida juba on näinud ja uurinud väga mitmed erinevad spetsialistid, kellest igaüks on ka katsunud oma parima teadmise kohaselt Teid aidata ja ravida, siis on äärmiselt keeruline, et mitte öelda võimatu, pakkuda Teile interneti teel ainuõiget valmislahendust - sellist lihtsalt ei ole olemas. Kõikse targem antud olukorras oleks silmast silma nõu pidada mõne sellise meditsiiniesindajaga, kes mõistaks kõigist nendest mosaiigikildudest tervikpildi kokku panna ja sellest lähtuvalt lahendust hakata otsima - muidu vaatab igaüks oma organit ja kirjutab ravimit tollele, mitte Teile, kui terviklikult funktsioneerivale organismile ja siis lähebki kogu süsteem tasakaalust välja. Pidage nõu oma perearstiga.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi