Nõrkus ja väsimus 18.12.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp.Dr.Veskimägi!
Olen mures oma 15-aastase tütre pärast. Tal oli 25.novembril seljaoperatsioon (skolioos), mis läks hästi, ainult oli suur verekaotus, peale seda kohe algas ka järjekordne menstruatsioon. Haiglast koju saades oli väga nõrk. Käisime perearsti juures, andsime vereanalüüsi-selgus, et hemoglobiin madal(106), rauda samuti vähe. Kirjutati rauatabletid, mida nüüd võtab. Võtab ka polüvitamiini. 10.detsembril jäi tütar aga haigeks, palavik oli 4 päeva, esimene päev 39.3, kolm päeva 38-38,5.
Oli ja on siiani ka köha. Nüüd palavikku enam pole, aga laps endiselt väga nõrk ja sööb vähe, magab palju. Kui kaua kosumine aega võtab, mida teha, et lapsel isu tagasi tuleks? Selg annab vahel tunda pisut, muidu ei valuta, haav paranenud. Lisan veel, et laps on kerge vaimse alaarenguga, saab ka epilepsia ravi(0rfiril).
Ilusaid pühi soovides,
murelik ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan hilisema vastuse eest. Tegemist on üsna raske operatsiooniga, lisaks verekaotus, epilepsia ravi ja murdeiga. Kõik see muudab taastusmise aeglasemaks, organism on ka vastuvõtlikum ägedate hingamisteede haiguste osas. Saan soovitada oma arstide usaldamist, senise ravi jätkamist. Teie arstid jälgivad tähelepanelikult paranemise kulgu, teostavad täpsustavaid uuringuid ja vajadusel leiavad parima lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi