Väga halb enesetunne 04.08.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 21-aastane naine. Tunnen end väga halvasti juba mitu kuud. Millegiärast just tööl olles. Paha olemise tunne on kohati erinev, tihti on tunne, et midagi oleks kurgus, keegi nagu hoiaks näppu kõril. Vahel on tunne nagu oleks hingamisteed paistes või nii... Päris tihti tunnen, et nö pilt ei jõua liigutustele järgi, kui pead pööran või äkilisemaid liigutusi teen, siis hakkab pea ringi käima ja see omakorda ajab iiveldama ja vahel võtab tasakaalu kõikuma.
Mainiks ära, et teen rasket füüsilist tööd, töökohas on palju rauda, vaske, keevitusaurusid... Ehk on halb enesetunne tingitud sellest?

(Käisin alles märtsis perearstil ja kurguarstil ka, siis oli kõik korras. Kuigi halb enesetunne oli juba siis, aga sellest arstile ei jõudnud rääkida. Eeldan, et kui siis oleks midagi halvasti olnud, oleks arst seda ise märganud?)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan nõu pidada töötervishoiu arstiga. Kolleegil on võimalik seaduses ettenähtud korras uurida tööl valitsevaid tingimusi, vajadusel tellida õhupuhtuse, valgustuse, mürkainete jm ekspertiis. Soovitav on taas ka perearsti külastus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi