Kehakaal 30.06.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 22- aastane naisterahvas. Mure on kehakaalu pärast. Nimelt on kehakaal viimastel kuudel langenud (56-lt 52-le kg). Perearsti juures antud vereanalüüsid olid korras. Mis võib sellist kehakaalu langust põhjustada? Kas seda võivad põhjustada füüsiline aktiivsus ja nt mure oma ema pärast, kes on raskelt haige? Ja millega oleks üldse võimalik kehakaalu tõsta?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah, mure ja tedmatus võib kehakaalu langetada. Saan soovitada parajalt füüsilist aktiivsust, tasakaalustatud toitumist, pähkleid, shokolaadi.
Tasuks uurida ka kilpnääret, esmalt hormoonanalüüsidega, TSH, T4.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi