"vill" 14.05.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minu 10 aastasele poisile tekib pidevalt keele otsa nn."vill"(valus punnike-vahel isegi kaks). Probleem selline, et igal teisel see tuleb ja nö läheb aga minu lapsel püsib see oma 1-1,5 nädalat ja on põrgupiinu tekitav. Miks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ilmselt on tegemist viirusliku tekkega aftoosse stomatiidiga. Vaevuse püsimist soodustab taasnakatumine söögiriistade või ka nt kirjutusvahenditega.
Ravis kasutatakse Camistad Geeli 4-5 x päevas. Soovitav on ka ülduuringud perearstil.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi