Kõht lahti ja enesetunne vilets. 06.12.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Kõik algas kuus nädalat tagasi.Ühel õhtul tekkisid külmavärinad,öösel oksendasi ja kõht oli lahti,mõtlesin et toidumürgitus.Oli väike palavik,jalgadele tekkisid punased täpid,mis paari päeva pärast muutusid lillakateks,siis kadusid üldse. Arst kirjutas välja 5-päevase antibiootikumide kuuri.Peale seda hakkas käelabadelt nahk maha tulema.Käisin pidevalt tualetis, kõht oli lahti ja on siiani.Valusid kuskil ei ole.Iirimaal arst arvas,et tegu on mingi bakteriga ning kirjutas veel ühe 7-päevase antibiootikumi kuuri.Nüüdseks on möödunud viimasest antibiootikumist 3 nädalat,kõhust olen ikka lahti,nagu midagi söön,siis kostab pikka aega kõhust tugevaid korinaid,olen kaotanud 4-5 kilo,pissil käin ka väga sageli,silmad läigivad.Ka magamisega on probleeme,uni lihtsalt ei tule.Enesetunne on ka vilets.Vere ja uriini proovid olid korras.Mis Teie arvate,millega on tegu.Tuju on täiega langenud.Viimase nädal aega olen võtnud prebiootikume.Olen 29a mees.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan hilisema vastamise eest. Küllap on tegu mingi infektsiooniga, millega võis kaasneda ka veresoonte kahjustus, sellest need täpid. Täpsemalt ei saa ma oletada. Antibiootikum võib hävitada haigustekitaja kuid kõrvaltoimena kõrvaldab ka normaalse keha mikrofloora. Saan soovitada vaid probiootikumi 1 kuulist kuuri, küllap siis kõik laheneb.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi