Väsimus ja uni 11.11.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Annan viiendat kuud rinda,peale sünnitust tekkisid kohe häired )Tasakaalu häire,nõrkus ,uimasus jne.Kuid nüüd on hakanud silmad kipitama ja pidev une vajadus.Mulle on öeldud et need on tingitud rinnaga söötmisest.Ise arvan ka veel et võib olla stress,kuna on veel kahe aastane laps ja viimase aasta lõikes juhtunud palju halba ja õe kaotusvalu on siiani.Olgu öeldud,et olen käinud perearsti juures on tehtud uuringuid ja ootan neuroloogi aega mis tuleb 2,5 kuu pärast.Siiani on kõik proovid korras olnud ja vahest on tunne et ma kujutan seda kõike ette ja ei julge sellest enam eriti rääkida ,aga see pidev uni üldine väsimes ei ole kuskile kadunud ja kas võib ka rinna andmine organismi niimoodi kurnata.Vajan jõudu!
Lugupidamisega
Segaduses ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Väga raske on midagi konkreetset ütelda. Ise kahtlustaksin sünnitusjärgset depressiooni. Abi on neuroloogi ja psühhiaatri konsultatsioonist.
Imetamine on tegevus mis valmistab igale noorele emale suurimat rahuldustunnet, see on väga eriline tunne, mis jääb kogu luks meelde kui noor elu imeb endasse toitvat emapiima ja samas vaatab oma emale otsa. Imetamise kraesse ei tahaks Teie vaevusi veeretada.
Head tervist Teile ja Teie lapsele soovides,
Madis Veskimägi