toidu kurku tõmbamine 01.11.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen viimasel ajal tihedalt toitu kurku tõmmanud. Õnneks olen üksi olles suutnud selle välja köhida ning ülejäänud kordadel on abikaasa seljale patsutanud, viimasel korral lausa tõmbas kõhust (see aitas väga hästi, kohe sain hingata). Enda arvates söön normaalselt, st ei kiirusta söömisega. KÜll aga on komme lugemise ajal süüa. Kahel viimasel korral tõmbasingi toidu kurku lugemise ajal. Ka olen toitu kurku tõmmanud söögilaua taga. Üks järeldus kindalsti on, et söömise ajal ei tohiks midagi muud teha! Aga kuidas käituda neil kordadel kui olen üksi ning abi pole ligidal? Kuidas end aidata? Helistada ma ju ei saa! Kardan oma elu pärast, viimased korrad on olnud hirmuäratavad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et mõistlik on nõu pidaa kurgu ja närviarstiga. Ehk on toidu kurkutõmbamine mingi konkreetsema haiguse sümptomiks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi