põlveliigesed 02.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

TERE!
Sooviksin teada, mida tähendab röntgenist saadud vastus;
Mõlemas põlveliigeses eespinnal tuberositas tibia ülemises servas eraldi seisvad piirdunud fragmendid- jääknähud M.Schlatterist?(luustumishäire). Soovitav MRT.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Pilti uurinud arstil tekib kahtlus Schlatteri tõve jääknähtudele. See on üks haigus mille puhul tekib luustumistuuma aseptiline nekroos. Pikapeale paraneb see ise ära mingi erilise ravita. Vahest peaks piirama väga jõulist hüppamist ja jooksmist. MRT on magnetresonantstomograaf, ehk täpsem uuringuseade. Üldiselt on diagnoos selge ja MRT patsiendile just väga soovitav ei ole. Raviasutusele vahest küll. Nii ma arvan.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi