Tattoo 27.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Plaan on teha tattoo. Kas on võimalik, et pärast tattoo tegemist tekib mingi allergiline reaktsioon nahale? Või mingi muu lööve seoses tätoveerimises kasutatavate värvide suhtes? Või siis lihtsalt nahk ei talu tätoveerinugut oma pinnal?
Endal mingeid allergiaid ega muid haigusi ei esine. Vanus 23, naine.

Ette tänades,
Angeelika

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tavaliselt talub nahk tattood hästi ja ei teki erilisi probleeme. Tasub muidugi uurida konkreetse tegija nö statistikat, kasutatavaid värvaineid, veenduda ühekordsete instrumentide olemasolus, küsida ka garantiid. Teie kehapoolseid reaktsioone on raske ette näha ja päris 100% tüsistusteta see protseduur ka ei kulge. Alati tasub ka järgi mõtelda kui vajalik see tattoo ikkagi on, võib juhtuda, et ajad ja kombed muutuvad ja praegu ahvatlevana näiv pildike nahal muutub hoopis ebameeldivaks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi